Ο ΜΑΡΚΟΥΣ ΡΑΣΦΟΡΝΤ έφυγε με μισή καρδιά για να πανηγυρίσει μετά από ένα σουτ που έπεσε στο δοκάρι κόντρα στη Γουίγκαν.

Ο Άγγλος διεθνής ξεκίνησε στο DW Stadium καθώς ο Erik ten Hag όρισε μια ισχυρή αρχική ενδεκάδα.

Ο Μάρκους Ράσφορντ είχε ένα ήμερο σουτ προς την εστία

4

Ο Μάρκους Ράσφορντ είχε ένα ήμερο σουτ στο τέρμα Credit: ITV
Ο Sam Tickle είχε μια στιγμή να ξεχάσει καθώς έδιωξε τη μπάλα στο δοκάρι

4

Ο Sam Tickle είχε μια στιγμή να ξεχάσει καθώς έριξε τη μπάλα στο post Credit: ITV
Ο Ράσφορντ, 26 ετών, έφυγε πανηγυρίζοντας

4

Ο Ράσφορντ, 26 ετών, έφυγε με τον εορτασμό Πίστωση: ITV

Οι Κόκκινοι Διάβολοι προηγήθηκαν έναντι των αντιπάλων τους στη League One χάρη στο πρώτο παιχνίδι του Ντιόγκο Νταλότ στο 22ο λεπτό.

Μόλις δύο λεπτά αργότερα, ο Ράσφορντ είχε την ευκαιρία να διευρύνει το πλεονέκτημα της ομάδας του.

Η ήμερη προσπάθειά του με το πλάγιο πόδι πήγε κατευθείαν στον τερματοφύλακα της Γουίγκαν, Σαμ Τικλ.

Προς τρόμο του Tickle, όμως, έκανε το σουτ.

Έστρεψε στο δοκάρι πριν κάνει ριμπάουντ κατά μήκος της γραμμής.

Ο Tickle κατάφερε με ευγνωμοσύνη να το πιάσει, αλλά ο Rashford άρχισε να πανηγυρίζει σαν να είχε ήδη μπει η μπάλα.

Γράφοντας στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, σκληροί θαυμαστές πρότειναν ότι ο 26χρονος μπορεί να προσπαθούσε να εξαπατήσει αξιωματούχους.

Ο ένας έγραψε: "Ο βοηθός και ο διαιτητής παίζουν με κυματισμό, και παραμένει το 1-0 παρά τον ψεύτικο πανηγυρισμό του Ράσφορντ για να προσπαθήσει να πείσει τους διαιτητές."

ΕΙΔΙΚΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΚΑΖΙΝΟ – ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΥΠΟΔΟΧΗΣ ΚΑΖΙΝΟ

Ενώ ένας δεύτερος δημοσίευσε: "Απλά προσπάθησε να καταφέρεις το ref."

Και ένας τρίτος πρόσθεσε: "Γόρτασε ο Ράσφορντ 😭😭".

Αν οι διαιτητές είχαν πειστεί από τον πανηγυρισμό του Ράσφορντ, το γκολ θα ίσχυε καθώς δεν υπήρχε VAR διαθέσιμο για τον διαιτητή.

Ο σχολιαστής του ITV, Sam Matterface, χαρακτήρισε τον Άγγλο επιθετικό ως «αναιδή» για τη γιορτή.

ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΠΑΙΝΟΣ

Ωστόσο, οι οπαδοί επαίνεσαν τον Ράσφορντ για την ασίστ στο πρώτο παιχνίδι του Νταλότ.

Ένας έγραψε: "RASHFORD ASSIST ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ"

Και και άλλος παρομοίως πρόσθεσε: «Ο Ράσφορντ είναι πραγματικά Μαγειρική».

Ο Άγγλος φόργουορντ έχει δυσκολευτεί μπροστά στο γκολ αυτή τη σεζόν.

Αφού σκόραρε 30 φορές την περασμένη σεζόν, πήγε στο αποψινό παιχνίδι έχοντας μέχρι στιγμής μόλις τρία γκολ σε 24 εμφανίσεις αυτή τη φορά.

Η Man Utd κέρδισε τον αγώνα με 2-0 , με τον Bruno Fernandes να προσθέτει ένα δεύτερο από το σημείο του πέναλτι στο 74ο λεπτό.

Ο Αλεχάντρο Γκαρνάτσο πίστευε επίσης ότι ο Ράσφορντ είχε σκοράρει

4

Ο Αλεχάντρο Γκαρνάτσο πίστευε επίσης ότι ο Ράσφορντ είχε σκοράρει το Credit: Alamy