Ο νεαρός της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Τζο Χούγκιλ, εντάχθηκε στην Μπάρτον Άλμπιον ως την περασμένη εβδομάδα και ο νεαρός δεν έχασε χρόνο κάνοντας αντίκτυπο στο ντεμπούτο του για την ομάδα της League One.

Δεδομένου ότι είναι ο πρώτος του δανεισμός, ο Hugill παίρνει μια γεύση από το πώς είναι η Football League, σε μια ομάδα που αγωνίζεται στην τρίτη κατηγορία του αγγλικού ποδοσφαίρου.

Ο Hugill ονομάστηκε στον πάγκο το βράδυ της Δευτέρας, καθώς ο Burton ταξίδεψε για να αντιμετωπίσει την Derby County. Ο επιθετικός μπήκε στο παιχνίδι στο 62 με τη νέα του ομάδα να χάνει με 2-1.

Τρία λεπτά μετά την είσοδό του, ο Χούγκιλ ισοφάρισε τον Μπάρτον στο 65ο λεπτό, αφού έσπασε την παγίδα οφσάιντ για να μειώσει το γκολ. Ο επιθετικός διατήρησε την ψυχραιμία του μπροστά από το τέρμα για να κάνει το ξεκίνημα που θα ονειρευόταν.

Πλάνα ευγενική προσφορά τουSky Sports

Η Ντέρμπι σημείωσε ένα νικητήριο γκολ στις καθυστερήσεις για να κερδίσει τρεις βαθμούς, οπότε ο Μπάρτον δεν έχει τίποτα να επιδείξει μετά το ονειρεμένο ντεμπούτο του Χούγκιλ.

Λοιπόν, ένα ονειρικό ντεμπούτο σε ατομική νότα τουλάχιστον.

Ένας δυνατός δανεισμός για τον Μπάρτον θα μπορούσε να βοηθήσει τον Χούγκιλ να αποκτήσει περισσότερες ευκαιρίες στη Γιουνάιτεντ το 2024/25. Υπάρχει έλλειψη επιθετικών στη Γιουνάιτεντ, αν και περιμένουμε να το δούμε αυτό να αντιμετωπιστεί στην καλοκαιρινή μεταγραφική περίοδο.

Λάβετε τα τελευταία νέα, απόψεις, συνεντεύξεις και αποκλειστικές λειτουργίες της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με το Stretty Newsletter – Χωρίς διαφημίσεις ! Ξεκινήστε το απόγευμα σας με την ετυμηγορία Stretty News για όλα τα θέματα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.